Статті

6 відмовок, щоб не користуватись сонцезахисним засобом

За останні роки дуже підвищилась “косметична грамотність” людей, все більше стає популярним ефективний домашній догляд з активами. Кожна друга користується кислотами, засобами з ретинолом, проте часто недооцінюється важливість використання сонцезахисних засобів на щоденній основі. Що тільки ми не видумуємо, аби пропустити цей етап догляду. Редакція K-Beauty Shop зібрала найпоширеніші відмовки для нанесення SPF, та спростувала їх.

1. Мій ББ-крем/тональний з SPF.

Насправді декоративна косметика з SPF-фактором – це лише маркетинговий хід, який дає впевненність споживачам, що їхня шкіра під надійним захистом. Та чи має це щось спільне з реальністю? Однозначно ні! І ось чому – за даними МОЗ України, для максимального захисту від сонця, при нанесені сонцезахисного засобу потрібно дотримуватись правильного дозування – 2 мг/см2. Простими словами на кожну зону потрібно наносити умовно півчайної ложки, або два пальці (як на картинці).

А тепер задайте собі питання – чи наносите ви таку кількість тонального засобу? Навряд чи, тому SPF-показник у декоративній косметиці автоматично прирівнюється до нуля. Окрім того, можна помітити, що сонцезахисні фільтри у складі часто зустрічаються в низу списка. Це означає, що їхня концентрація мізерна, і навіть півчайної ложки засобу буде недостатньо для надійного захисту шкіри.

2.На вулиці пасмурно та дощ, і взагалі вже осінь/зима.

Часте виправдання, чи не так? Звичайно, УФ-випромінювання найактивніше саме весною та літом. Та з приходом холодів воно нікуди не зникає, і не залежить від температури повітря чи опадів. УФ-випромінювання діє на шкіру однаково як літом, так і зимою, особливо проміння типу А, що провокує фотостаріння шкіри.

Також, важливо пам’ятати, що дощ та сніг відображають сонячне проміння, що дає додаткове навантаження шкірі. Наприклад, сніг відображає сонячне проміння на 50%, а дощові краплі на 25%.

Не забувайте про SPF-захист в пасмурну погоду, адже проникати крізь хмари може до 80% UVA-променів, але відбиваючись від хмар, вони стають в рази агресивнішими і завдають ще більше шкоди нашій шкірі, ніж в сонячні дні.

І ще один вагомий аргумент для спростування даної відмовки – осінь – золота пора для курсів хімічних пілінгів та інших травматичних процедур, після літа усі починають боротись з пігментацією. Та й в домашньому догляді все більше зустрічаються активи, що підвищують фоточутливість шкіри. Цій групі людей особливо важливо використовувати захист на щоденній основі та в достатній кількості!

3.Ой через цей SPF буде нестача вітаміна D в організмі.

Це абсолютний міф, який нічим не підтверджений! Для того, щоб отримати вітамін D, досить провести на сонці від 15 до 60 хвилин в залежності від типу вашої шкіри – чим смугліша шкіра, тим довше потрібно приймати сонячні ванни. Через цей час організм перестає активно виробляти вітамін D. Отже, засмагати на сонці, з метою “набрати” якомога більше вітаміну D – безглуздо. Крім того, ми отримуємо достатню кількість вітаміну D і через відкриті ділянки тіла, не захищені SPF засобом (кисті рук, шкіра голови і т.д).

4. Так я ж вдома/офісі цілий день.

Авжеж, отримати сонячний опік знаходячись в приміщенні неможливо. Проте, UVA-промені повністю проникають через скло і активно діють на нашу шкіру. А отже сидячи біля вікна з легкістю можна отримати пігментацію чи фотостаріння шкіри. До речі, це ж і стосується їзди в атомобілі.

5.Я ж вагітна, а усі ці креми – одна хімія, яка тільки нашкодить.

Під час вагітності збільшується кількість жіночих статевих гормонів, а вони є фотосенсибілізаторами, тобто підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. У зв’язку з цим, поширена так звана “маска вагітних” – хлоазма. Тому, перше що потрібно включити у догляд вагітної – сонцезахисний крем!

Звичайно потрібно обирати крем дуже уважно, читайте склад! Обирайте креми або на фізичних фільтрах, або на хімічних фільтрах нового покоління.

6.Моя бабуся не користувалась ніяким сонцезахисним кремом і нічого. Всерівно ми всі постаріємо.

Коли наше старше покоління були молодими, звичайно не існувало ніяких сонцезахисних кремів і ніхто не знав про шкоду ультрафіолету. Платою за технічний прогрес, якого ми досягли за останнє століття, є збільшення вмісту полютантів в повітрі і витончення озонового шару.

Рано чи пізно ми всі постаріємо! Але питання в тому на скільки швидко та як? Можна не викоритовувати сонцезахисний засіб і нарікати на неминучість долі, і вже біля 60 років виявити глибокі зморшки та заломи, тьмяний колір шкіри, пігментацію чи навіть меланому! А можна потурбуватись про своє здоров’я, власними силами знизити ризик виникнення раку шкіри і мати якісну шкіру.

В 21 столітті, коли є велика кількість наукових досліджень про шкоду ультрафіолету та користь сонцезахисного засобу. І жахлива зростаюча статистика онкозахворювання шкіри, найкраще доводять необхідність використання SPF-засобів в щоденній рутині. Це неможливо ігнорувати!

Тим паче, на beauty-ринку великий вибір засобів. В нашому магазині Ви знайдете безліч сонцезахисних кремів з безпечними складами, легкими текстурами та приємними ароматами.

Будьте здорові та красиві! Ваш K-beauty Shop

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *