Статті

Сонцезахисний крем або як попередити фотостаріння шкіри

Ласкаві сонячні промені ніжать шкіру, шум прибою – одні думки про бронзову засмагу. В косметичці лежить сонцезахисний крем, але він такий жирний і білий, та й без нього шоколадний відтінок з’явиться швидше. Впізнали себе?

А тепер уявіть себе через декілька років, на обличчі плями, які звуться пігментними, глибокі зморшки та суха шкіра, а вам ще навіть не 60 років! Все це наслідки зловживання інсоляцією та зневага використання сонцезахисного засобу. Чому так активно обговорюється тема захисту від ультрафіолету лікарями, науковцями та б’юті-експертами? Читайте далі та дізнавайтесь чи необхідний сонцезахисний крем саме Вам!

Як відомо, шкіра – найбільший орган нашого тіла, який щодня піддається негативному впливу навколишнього середовища. Одним із агресивних факторів являється ультрафіолетове випромінювання, яке пошкоджує нашу шкіру та викликає передчасне старіння шкіри, пігментацію та різного роду дерматологічні захворювання. Звичайно, не потрібно панічно боятись сонця, але здоровий глузд та сонцезахисний засіб, однозначно, повинні мати:)

Давайте розберемось, від чого ж ми захищаємось. UV-промені поділяються на декілька видів, кожен з яких, має свої особливості:

 • UVA – найдовші та найшкідливіші промені. Мають найбільшу проникаючу здатність і досягають глибоких шарів шкіри. Проникають в дерму, пошкоджують ядро ДНК клітин, пригнічиють дію імунної системи. Активні круглий рік, а що найголовніше – цілу добу! Можуть проникати через вікно, тому навіть якщо ми знаходимось в приміщенні, але біля вікна, активно захищаємось засобами з високим SPF фактором!
 • UVB – поглинаються епідермісом, тобто до дерми не доходять. Впливають на меланоцити, тим самим викликаючи пігментацію. Негативно впливають на мікробіом, та понижують захисні властивості епідермісу. Проте, саме ці промені позитивно впливають на синтез вітаміна Д, який так нам необхідний. Найактивніші з 10 до 16 години.

 • UVC – найкоротші промені, проте найнебезпечніші, адже володіють найбільшою енергією. Нас рятує той факт, що ці промені поглинаються атмосферою в озоновому шарі. Але дані промені становлять загрозу тоді, коли ми летимо в літаку біля ілюмінатора. Тому, якщо знаходимось біля вікна, активно наносимо санскрін або закриваємо шторку. Також ці промені небезпечні високо в горах.

Фотостаріння – це передчасне старіння шкіри, викликане багаторазовим впливом ультрафіолетового випромінювання (УФ), головним чином від сонця, а також від штучних джерел ультрафіолету. Фотостаріння відрізняється від хронологічного старіння: шкідливий вплив ультрафіолетових променів – від сонця або джерел штучної засмаги – змінює нормальні структури шкіри. Постійний вплив сонячного світла є ключовим фактором ризику.

Як розпізнати фотостаріння?

До основних ознак відносять:

 • судинні зірочки на носі, щоках і шиї
 • різні пігментовані плями і нерівний колір шкіри
 • загальна втрата тону шкіри в місцях, що піддаються впливу сонця
 • при тривалому перебуванні на сонці протягом декількох років зморшки навколо очей і рота збільшуються і стають глибокими складками; з’являються статичні зморшки в зоні чола.

Зображення вражаючі, але це дійсно так. Ультрафіолет пагубно впливає на нашу шкіру, проте якщо зловживати ним. Прийняття сонячних ванн в “позі зірки”, не використовуючи захист, відвідування солярію – все це призводить, рано чи пізно, до фотостаріння та інших негативних наслідків.

Як попередити фотостаріння? Є ряд мір, які допоможуть надовго залишатись молодою та красивою:

 • захищайте шкіру якнайкраще, перебуваючи на вулиці, особливо з 11 до 15 годин, коли сонячні промені найактивніші
 • по можливості шукайте тінь, в тому числі від дерев, тіньових покриттів, будівель і т. Д.
 • носіть одяг, який покриває як можна більше оголені ділянки шкіри, і широкополі капелюхи
 • сонцезахисний крем слід носити щодня, а не тільки під час значного перебування на сонці.
 • оновлюйте кожні 2-3 години сонцезахисний засіб, щоб підтримувати SPF фактор
 • особливо добре захищайте обличчя, вуха, шию і руки, губи також дуже схильні до фотостаріння

Сонцезахисний крем повинний бути у щоденному догляді у кожного! Міф про те, що сонцезахисні креми жирні, вибілюючі і липкі – неправдивий. Косметична індустрія на місці не стоїть, а особливо в плані “захисту від сонця” всіх перевершили азіати. Корейські сонцезахисні креми полюбив увесь світ, а все чому? Ідеальний, безпечний склад, приємні легкі текстури, зволожуючі властивості – все, що потрібно для того, щоб захист був комфортним, а використання було суцільним задоволенням.

Як обрати сонцезахисний крем?

 • Якщо кожного дня наносите макіяж, тоді ваш вибір – крем на хімічних фільтрах нового покоління, який не потрібно оновлювати кожні декілька годин в умовах міста. Наприклад емульсія від бренду Cu Skin.

 • Або крем від бренду Elishacoy.
 • До речі, креми на хімічних фільтрах мають прекрасні доглядаючі властивості, тобто він може стати повноцінним денним, зволожуючим кремом.
 • Якщо у вас чутлива, схильна до алергії, подразнень або проблемна шкіра – ваш вибір крем на фізичних фільтрах.
 • Фізичні фільтри – чудовий варіант на відпочинок біля водойм. Оновлювати потрібно кожні 2 години, і щоразу після купання.
 • Вибір нашого магазину – крем від Some by mi.
 • Ще один прекрасний варіант крему на фізичних фільтрах від бренду Isntree.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *